Jaroslava Valová

Zakladatelka firmy SIKO koupelny
Když Jaroslavu Valovou napadlo v roce 1991 začít podnikat, setkala se s mnoha pochybami ze strany lidí kolem ní. Ve splnění jejího snu ji to ale nezastavilo, naopak ji to ještě více motivovalo v náročném porevolučním období uspět.

Využila veškeré peníze, které měla, ať se jednalo o její větší úspory, či drobné od dětí. Všechno investovala do nákupu první zásoby zboží od zprostředkovatele. Aby dokázala udržet krok s poptávkou, začala zboží skupovat přímo u výrobců. Péče, kterou s manželem vkládali do uspokojení potřeb svých zákazníků, nezůstala bez povšimnutí a zanedlouho začali do malé prodejny SIKO v Čimelicích přijíždět zákazníci až z Prahy.

Všechny změny beru za věc plynulou, organickou, občas z nutnosti bez mojí aktivní role, někdy plnou překvapení, povinností, radostí i starostí.

Na chodu firmy se v té době podílela velká část celé rodiny Valových. I její děti se brzy zorientovaly v oblasti jednání s obchodními partnery i účetnictví. Zlom nastal, když její nejstarší syn přednesl nápad o otevření franšízových poboček. Během dvou let vybudovala společnost SIKO 11 poboček a její oblíbenost vzrůstala.

Po několika letech ale přišel rychlý pád. Rok 1995 si vybral daň za rychlou expanzi v podobě obrovského zadlužení. Brzy následovala i krize v rodině, která skončila rozvodem s manželem Vítězslavem. V těchto těžkých chvílích ale neztratila podporu svých dětí, které za ní stály a byly ochotny jí pomoci i za cenu osobních obětí. To ji motivovalo k tomu opět se postavit na nohy, splatit úvěr a dále firmu rozšiřovat. Po několika dalších úspěších následovalo otevření největšího showroomu v Praze postaveného podle návrhu Evy Jiřičné a vydání nejkomplexnějšího katalogu v odvětví.

Zásadním pravidlem celého firmy SIKO je již od úplného začátku “Mysli na druhého v řadě”, které aplikuje jak vůči zákazníkům, tak i zaměstnancům. Nejdůležitějšími hodnotami jsou pro Jaroslavu loajalita, vytrvalost, tvrdá práce a v neposlední řadě skromnost. Právě ty jí pomohly vybudovat z malé rodinné firmy společnost na vrcholu. Vedení SIKO už sice předala svému synovi Tomášovi, ale z řízení společnosti se úplně nestáhla a stále zastává pozici členky dozorčí rady.

SIKO koupelny

SIKO
SIKO
SIKO
SIKO

Newsletter

Naši Partneři

Generální partner
Hlavní partneři
Pod záštitou primátora statutárního města Zlína, Miroslava Adámka

Mediální partneři
Partneři

Marek Chvátal
produkce
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Vstupenky
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Sledujte nás