Využila veškeré peníze, které měla, ať se jednalo o její větší úspory, či drobné od dětí. Všechno investovala do nákupu první zásoby zboží od zprostředkovatele. Aby dokázala udržet krok s poptávkou, začala zboží skupovat přímo u výrobců. Péče, kterou s manželem vkládali do uspokojení potřeb svých zákazníků, nezůstala bez povšimnutí a zanedlouho začali do malé prodejny SIKO v Čimelicích přijíždět zákazníci až z Prahy.
Na chodu firmy se v té době podílela velká část celé rodiny Valových. I její děti se brzy zorientovaly v oblasti jednání s obchodními partnery i účetnictví. Zlom nastal, když její nejstarší syn přednesl nápad o otevření franšízových poboček. Během dvou let vybudovala společnost SIKO 11 poboček a její oblíbenost vzrůstala.
Po několika letech ale přišel rychlý pád. Rok 1995 si vybral daň za rychlou expanzi v podobě obrovského zadlužení. Brzy následovala i krize v rodině, která skončila rozvodem s manželem Vítězslavem. V těchto těžkých chvílích ale neztratila podporu svých dětí, které za ní stály a byly ochotny jí pomoci i za cenu osobních obětí. To ji motivovalo k tomu opět se postavit na nohy, splatit úvěr a dále firmu rozšiřovat. Po několika dalších úspěších následovalo otevření největšího showroomu v Praze postaveného podle návrhu Evy Jiřičné a vydání nejkomplexnějšího katalogu v odvětví.
Zásadním pravidlem celého firmy SIKO je již od úplného začátku “Mysli na druhého v řadě”, které aplikuje jak vůči zákazníkům, tak i zaměstnancům. Nejdůležitějšími hodnotami jsou pro Jaroslavu loajalita, vytrvalost, tvrdá práce a v neposlední řadě skromnost. Právě ty jí pomohly vybudovat z malé rodinné firmy společnost na vrcholu. Vedení SIKO už sice předala svému synovi Tomášovi, ale z řízení společnosti se úplně nestáhla a stále zastává pozici členky dozorčí rady.